Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Tak po několikatýdenním až několikaměsíčním používání svého notebooku Acer TimeLine 4810T už jsem nasbíral dostatek dojmů a zkušeností, s kterými se tak můžu podělit. Nejprve ty pozitivní, jichž je ovšem drtivá většina. Podle proklamací jsem čekal výdrž někde mezi 6-8 hodinami, ale skutečnost moje očekávání ještě více předčila. Asi po třech-čtyřech nabíjecích cyklech mi Acer na nabitou baterii hlásí výdrž na úsporný režim neuvěřitelných 10+ hodin, což potvrdilo i moje měření.

Samozřejmě mám přitom ztlumený displej, ale nikoli na tu nejnižší hodnotu, takže čitelnost je stále dobrá. Celková výdrž se mi tedy pohybuje zhruba kolem těch 10, 10 a půl hodin na jedno nabití, což je fantastické. Připomínám, že mám ten základní model s integrovanou grafárnou, nikoli s dedikovanou. Přitom na brouzdání, práci na webu, nebo psaní je výkon při tomto naprosto dostatečný a ani nemusím na nic dlouho čekat. Konstrukce zatím drží taktéž výborně, nikde se nic nevyklá a nechrastí, snad jen je na můj vkus šuplík mechaniky trochu volnější v zásuvce.

Windows 7 fachají taktéž na výbornou, včetně docela hbitého startu, 64-bitový systém mi vyhovuje. Na jinak výborné klávesnici se mi ale zatím píše trochu neintuitivně, což je dáno širšími mezerami mezi tlačítky, takže já navyklý na stísněnější rozvržení normální klávesnice, když píšu skoro bez dívání na tlačítka, zatím dělám dost překlepů. Velké mezery pak trochu znepříjemňují údržbu, tedy čištění hadříkem, protože povrch kláves je takový pololesklý a hodně chytá šmouhy od prstů. Hadérek tak propadá mezi tlačítka a nelze tak přetáhnout klávesnici jedním tahem.

Acer TimeLine 4810T

Tradičně odfláklá jsou dvě tlačítka pod perfektně fungujícím touchpadem, která mají každé trochu jiný odpor a zvuk, což je věc, jež snad kromě Lenova nejde pořádně žádnému výrobci. Nicméně to je jen drobnost, stejně ťukám většinou přímo na touchpad. Rozmístění portů s USBy na každé straně mně maximálně vyhovuje a kompaktní rozměry i váha včetně malinkého adaptéru mi dovolují časté a pohodlné přenášení třeba do práce. Však onen velice povedený, střídmý a extrémně tenký design šedostříbrné barvy budí pochvalné reakce všude, kde notebook otevřu.

Suma sumárum jsem tak převelice spokojený, design považuji za perfektní, výdrž a výkon dostačující mým potřebám, a žádné větší závady nebo chyby jsem nenašel. Za těch 15 kolíků jsem nemohl pořídit lépe. Myslím, že za lehounký, konstrukčně i designově povedený a velice úsporný notebook je to skoro pakatel. Však tyto neotebooky zvolil i organizační výbor právě skončené olympiády za své, stejně jako Česká Televize, kde byly TimeLiny vidět i v olympijském studiu, jen s vygravírovanými olympijskými kruhy na víku navíc.

Oficiální www stránka řady Acer Timeline je zde a notebook jsem s konkurencí porovnával už v minulém příspěvku tady.