Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

gtaelogoTak jsem přátelé neodolal a i když mám oba datadisky do GTA4  již dávno stažené, stejně jsem si bratru za výbornou cenu osmi stovek ještě k tomu právě přikoupil kompletní balení Episodes from Liberty City. A věru nelituju toho. Obal je v duchu originální GTA4 opět s krásným prolamovaným písmem v logu a mám hlavně oba dva příběhy pěkně pohromadě na jednom DVD a nemusím popřípadě nic znovu zdlouhavě stahovat.

A také pravda, že oproti holému stahovatelnému přídavku má epizodka v rukávu několik bonusů. Jednak je to opět pěkná a velká mapa Liberty City s body zájmu speciálně pro datadisky, takže je odlišná od té u GTA4, včetně nového tmavého pozadí. Na její druhé straně je pak tradiční artworkový poster. Dále nechybí samořejmě ani barevný manuál s představením příběhového pozadí obou datadisků. Ale tím hlavním bonusem je nové rádio Vice City FM, které moderuje starý známý DJ Fernando Martinez z dřívějšího dílu GTA: Vice City.

Toto rádio je exkluzivní bonus pouze pro Epizody, na stahovatelném přídavku ho nenajdete. Obsahuje skoro 30 nových songů např. od Marillion, Texasu, Halla a Oatese, Lisy Stansfield, Level 42, Roxet, Wet Wet Wet a dalších. Podle mě jasně jeden z nejlepších tracklistů v GTA4. Malou třešinkou na dortu pak je kupón na dvoudenní volné hraní skrze zlatou službu Xbox Live pro ozkoušení multiplayeru.

Oba datadisky jsou komplet na jednom DVD, přičemž po vložení si můžete vždy vybrat, jaký z nich si tentokráte zahrajete. Ukládací pozice má pak každý vlastní, přecházet mezi nimi lze přímo ve spuštěné hře. A nepotřebujete k tomu vůbec originální médium s GTA4, což je nutnost při hraní stahovatelných přídavků. Jak Epizoda vypadá, ilustrují následující obrázky:

 

GTAE01

Obsah balení s mapou, manuálem a Xbox Live kupónem

 

GTAE02

Sexy poster na rubu mapy je vlastně stejný motiv…

 

gtaewall

… jaký se objevuje v reklamní kampani. Zde na stěně domu.

 

GTAE03

Po spuštění Epizody si můžete vybrat, co si zahrajete.

Pokud ještě nevíte, jaká je nová epizoda The Ballad of Gay Tony, mrkněte na moji recenzi na Eurogameru zde a obsáhlá recenze druhé části Lost and Damned na Tiscali opět z mého pera tady.