Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

ScourgeBringer banner

 

Máme venku Dead Cells i Hades a tak pomyslnou trojku kvalitních pixelartových 2D arkád žánru roguelite završuje právě vydaný ScourgeBringer. Ten jsem sledoval již od letošního února, kdy tvůrci z nezávislého dvanáctičlenného studia Flying Oak Games z francouzských Mét nejprve svoji hříčku vydali v předběžném přístupu. Nyní se ovšem ScourgeBringer přehoupl do své finální podoby jako rychlá a frenetická 2D arkáda spojující boje na blízko i daleko s velmi plynulým plošinovkovým skákáním, a to všechno v kulisách post-apokalyptického světa vyvedeného technikou pixelartu.

 

 

Zápletka je celkem prozaická: neznámá entita z vesmíru likviduje celé lidstvo a tak je nejschopnější bojovnice vybrána, aby se zlu postavila. A proto se chopíte role bělovlasé dívky Kyhry, která je obdařena neobvyklou mrštností, kdy dvojitě skáče a doslova létá po úrovních závratnou rychlostí. A právě na této mechanice je postavena celá hratelnost ScourgeBringeru, kdy vlezete do jednoobrazovkové úrovně (každý z půltuctu světů jich má kolem dvou desítek), jež se uzavře a s pomocí své hbitosti a útoků mečem i střelnými zbraněmi musíte pro otevření zlikvidovat několik vln sci-fi nepřátel od malých až po obří bossy.

 

 

Jelikož je ScourgeBringer žánru roguelite, nepřekvapí, že se po smrti objevíte zpátky u dovednostního stromečku, z něhož si postupně odemykáte necelou třicítku dovedností. Vaši přátelé vám také po každé smrti nabídnou nové zbraně a nástroje, které si ale musíte zakoupit za nasbírané kapičky krve z nepřátel, případně vám ty méně silná vylepšení vašich schopností (více života, větší poškození zbraní, širší rozptyl střelby apod.) darují dokonce zadarmo. ScourgeBringer je malinká hra, jež na disku nezabere ani 400 MB, přičemž si ji můžete zahrát na počítačích s Windows/MacOS/Linuxem (Epic/GOG/Steam), Switchi a Xboxu One. Ceny vzhledem k velikosti hry nyní v akci začínají na velmi rozumných tří stovkách (Epic Game Store), přičemž majitelé na Steamu hodnotí za 93 %.