Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

rings.jpgJen co jsem dopsal předminulý příspěvek o nemožnosti zálohování Xboxu 360, již záhy jsem poznal, jak by se tato funkce bývala velmi hodila. Když jsem večer po dvou dnech zapnul tuto konzoli, obraz na televizi již nenaběhl. Záhy se rozsvítily tři ze čtyř barevných kruhů kolem zapínacího tlačítka. Tyto diody indikují mimo jiné i chybové stavy konzole, tudíž si je hráči po vzoru modré obrazovky smrti z Windows XP (BSOD- blue screen of death) okamžitě překřtili na červené kruhy smrti (RROF – red rings of death).

Zatímco celý svítící kruh kolem tlačítka znamená povytažený AV kabel do televize, můj případ rozsvěcené svaté trojice signalizuje blíže nespecifikovanou  a obávanou chybu hardware bez zjevné příčiny.Člověk by nebyl ani tak naštvaný, ale Xbox fungoval stále výborně a vůbec nic nenaznačovalo, že dojde k nějaké závadě. Prostě jen zapnete konzoli a najednou je vymalováno. Xbox mi fungoval něco přes jeden rok, takže je stále v záruce. Nicméně obrovská poruchovost těchto konzolí je na pováženou. Podobně postižených majitelů je u nás velká řada. Navíc si v Prestu, kde jsem Xbox koupil, nevěděli se mnou rady.

Donesl jsem jim jen samotnou konzoli, ovšem nejdříve k tomu chtěli i síťový adaptér. Ten je ale jistě v pořádku, protože jeho dioda správně mění barvu a konzoli prodavač vyzkoušel i v prodejně na jiném zdroji, přičemž také nefungovala. Když jsem jim řekl, že adaptér nemám, chtěli pro změnu vrátit zcela kompletní balení (při nákupu jsem obdržel jen účet, na kterém samozřejmě není ani zblo záručních podmínek), protože vadné konzole prý posílají na výměnu do Německa.

Nakonec ale svolili s tím, že jim nechám přece jen konzoli samotnou a oni mají i nějaký český servis, který je schopen Xbox opravit. A prý to bude ještě o něco rychleji vyřízené, než v případě odvozu komletního balení do ciziny. Připomínám, že konzole samozřejmě ještě nepochází z oficiálního dovozu Microsoftu. Mě je celkem jedno, kde a kdo porouchanoou konzoli opraví, ale mají na to měsíc, tak doufám, že nebudu muset tak dlouho čekat.

 Naštěstí mě snad po dobu opravy zapůjčí náhradní konzoli kluci s Berounské herní prodejny Surtep, takže mě to zas tak nepálí, ale už vzhledem k tomu, že doma mám několik velmi starých a mnoho let bezvadně fungujících konzolí, tak mě Xbox v tomto opravdu velmi zklamal.