Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Přesně 28. února 2006, tedy před pěti lety jsem poprvé nahrál první příspěvek na svůj nově založený blog. V něm jsem se inspiroval od jiných zajímavých blogů tehdy v tomto zkušenějších kolegů novinářů, jako např. od Play Forever Honzy Modráka a dostal jsem zálusk i na svůj vlastní webový prostor, kde bych mohl publikovat své herní a jiné názory i mimo velká a zavedená herní média, kam jinak přispívám.

Snad bych ani nic podobného nezkusil, nenarazit náhodou na opravdu skvělý publikační systém WordPress, jenž se za ta léta, co ho používám, hodně k lepšímu změnil a nyní je mnohem vyspělejší, než profesionální publikační systémy některých webů, s nimiž jsem se setkal. Pravda, že by mě ani nenapadlo, že nakonec vydržím psát dlouhých 5 let. Je pravda, že někdy na blog prostě nemám čas, náladu, kondici (nemoc např.), nebo nápad na článek, ale vždycky si pak říkám, že by byla škoda takovéto nezávislé psaní nadobro opustit. A zas se k blogu vrátím. Aspoň mám i já ten svůj kousek virtuálního prostoru.

Za těch 5 let jsem zde publikoval na 530 příspěvků, odrazil několik nabídek dalších autorů a firem na reklamu (zatím tu žádné rušivé banery nechci, těch asi 2.500,- za rok provozu domény si uhradím v pohodě sám). A vy čtenáři jste tu zanechali 2600 komentářů. Přitom počet návštěv osciluje měsíčně mezi 5-12 tisíci čtenářů za měsíc, unikátních IP adres mám měsíčně kolem 5 tisíc – záleží na období i mé aktivitě, ale výsledky to myslím nejsou věru špatné. Tak snad se dožijeme ve zdraví i těch dalších 5 let. Děkuji za vaši přízeň a návštěvy!