Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

bully.jpgJiž dříve jsem pěl oslavné chorály na Bully (u nás Canis Canem Edit), toho času skvělou studentskou variaci na koncept GTA. Však také Bully staví přímo na identickém enginu San Andreas, který byl speciálně pro nové vydání (Wii a Xbox 360) trošku modernizován. Osobně stavím Bully ještě nad všechny díly z řady GTA, protože má za prvé lepší a humornější stylizaci (např. ukrutná školní kuchařka Edna má neskutečné hlody) a příběh je mnohem kompaktnější.

Sice Bully není tolik rozsáhlé, ale stejně zde ve znamenitém povyražení školních škamen strávíte několik desítek hodin herního času. Nová edice má také několik drobnějších novinek, které představuji zde. Nicméně pokud někdo čekal alespoň na Xboxu daleko lepší grafické zpracování, asi bude zklamán, protože prakticky zůstalo vše při starém. Samozřejmě, nyní je Bully teprve správně ostrá, ale kromě rozlišení se toho moc jiného nezměnilo. Zvýšila se celková barevnost obrazu a vylepšením jsou alespoň detailnější textury okolí u Xboxové verze.

Co je ale jasně patrné, jsou nové objekty na scéně u Xboxu, např. na školní bráně jsou nyní trsy porostu, který jinak na ostatních platformách chybí. Nutno ale podotknout, že prostředí střední školy a později i celého městačka Bullworth je slušně rozlehlé a zcela bez loadingu. Verze pro Wii je na tom pak prakticky úplně stejně jako původní PS2 originál, subjektivně jsem nezaregistroval žádný výraznější rozdíl. Je ale zajímavé, že Bully nevyšla také na PS3, když původní titul je ze stejné stáje. Já jsem to nezjišťoval, ale ví někdo proč?

Následující video srovnává zmíněné drobné nuance a rozdíly všech tří současných platforem, na které Bully vyšlo:

Oficiální trailer pak pěkně nastiňuje několik věcí a lumpáren především, které budete ve škole tropit. Na úplném konci je pak moje oblíbenkyně kuchařka Edna. Jinak právě smrká do hrnce se školním jídlem a Jimmymu (hlavní postavě) odsekává, že jí zrovna ruší při dochucování omáčky.

Oficiální www stránka nové edice Bully je pak zde.