Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Novinářské a partnerské edice, tedy kromě obyčejných review verzí na vypáleném disku, bývají někdy střídmé, jindy bohaté a zajímavé. Do té první kolonky bych ale spíše zařadil novinářskou edici Gran Turisma 5, kterou jsem obdržel v doslova obří bedně z lakovaného ocelového plechu, jež slibovala bohatý obsah. Na první pohled je to velmi podobné balení, jako přísluší té nejdražší limitované Signature edici s příručkou a modelem Mercedesu SLS AMG, jenže uvnitř je obsah mnohem jednodušší.

Když pominu, že lakovaná bedýnka je opravdu pěkná na pohled, ale hrozně veliká, takže jí do poličky nestrčíte, ve výplni z tmavého molitanu se skrývá něco novinářských potřeb a něco málo bonusů. Tak když už nic, tak předně samozřejmě oceňuji, že obsahuje plnou verzi hry Gran Turismo 5, ovšem jak už to tak bývá, tak zcela bez manuálu. Ten se k novinářským edicím zpravidla nikdy nedodává, což někdy působí problémy s proniknutím do hry. Druhé médium slouží jako zdroj podkladů pro články, však obsahuje artworky a screeny v tiskovém rozlišení – ovšem jsou to všechno obrázky již dříve veřejně vypuštěné.

A jako bonus pak balení drží jednak tradiční klíčenku z poctivé ušlechtilé nerezové oceli (velmi podobnou nabídla kdysi v limitovaném balení i Forza Motorsport 3) a útlou knížečku s pevnou lepenou vazbou v designu textury čistého karbonu. Ta na 75 stránkách představuje reálné obrázky vytípané přímo ze hry ve fotografickém režimu, rozdělené podle lokací fotografií aut na půl tuctu oblastí. Předmluvu pak obstaral sám vrchní tvůrce Kazunori Yamauchi. Ostatně na obrázky celé novinářské edice se můžete dále podívat: