Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

obalkaopsmmini.jpgTo jsem se takhle naposledy hrabal ve svých starších hrách a otevřel jsem obří kartonovou krabici s novinářskou verzí arkádových závodů Ridge Racer Type 4 (viz. obrázky níže). Kromě přiložené plné verze vynikající multiplayerové pařby Bloodlines, jsem v krabici našel i jedno číslo českého Oficiálního Playstation Magazínu ze srpna 1999. Měl jsem dříve doma snad všechna čísla tohoto časopisu, ale jak to tak bývá, možná neprozřetelně jsem je kdysi hodil do recyklace.

Srpnové číslo je tak jediné, které momentálně mám. Osobně považuji časy první Playstation za labutí píseň konzolového hraní. Všechno dříve bylo tak nějak jiné a i hry se mi na svoji dobu zdály mnohem lepší, než je tomu dnes. Např. hlavní recenze čísla byla V-Rally 2, kterou mám ještě v poličce dokonce jak pro Playstation, tak i pro Dreamcast. Oproti dnešním hrám ze stejné škatulky by mohla i dnes postavit několik skvělých vychytávek, které dnes vůbec nikdo nedělá.

Ve hře si kupř. můžete naprosto svobodně nastavit kameru za vozidlem; její výšku, úhel a vzdálenost za autem. Hra disponuje vlastně nekonečnou životností, protože obsahuje jednak velmi propracovaný editor vlastních tratí a druhak i generátor náhodných úrovní, kdy se vám v cuku letu naservíruje pokaždé jiná cesta. Nic podobného dnes nikdo nedokáže udělat. I proto mám tuto dobu tolik rád.

Jako malou vzpomínku na V-Rally 2 a hlavně na Playstation Magazín, který v té době vedl Farid Starman (a po něm tuším Honza Modrák), jsem si dovolil oskenovat právě šestistránkovou!, byť jen překládanou recenzi V-Rally 2. V magazínu mě zaujala ještě tehdejší hitparáda nejprodávanějších Playstation her, tu sem postnu zase příště. Recenzi v PDF (2,3 Mb) si otevřete/stáhnete poklepáním na obrázek obálky Playstation Magazínu:

 

Obálka OPSM

 

Zde jsou obrázky zmíněného press kitu Ridge Racer Type 4. Hlavně ta bedýnka s Reiko Nagase na vnitřní části je alespoň pro mne onanistická záležitost.

Obal press kitu RRT4

Vnitřek press kitu RRT4

 

Pro pamětníky ještě přikládám krásné intro s Reiko a záběry hraní RRT4 a video prezentaci sběratelského RRT4:

.