Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

akropolis.jpgDnes opět uplynulo dalších čtrnáct dní a tak budu spolu s mým kolegou Lukášem Baštou ze serveru Showbizz.cz hostem pravidelného rozhlasového herního pořadu Cheat na rádiu Akropolis. A dnešní pořad nebude podobný jako dříve, nýbrž bude celý věnován jen a jen konzoli Playstation 3, která se začne prodávat doslova za pár dní od premiéry našeho živého pořadu, který začíná večer krátce po 18 hodině.

V rámci tohoto speciálu (který bude možná pokračovat i dalším dílem za dva týdny) probereme do posledního šroubku PS3, jenž jsme nedávno několik dnů důkladně proklepli od WiFi antény až po gumové nožičky. Představíme její přednosti i kupu špatných vlastností (ano i PS3 není vůbec dokonalý stroj, jak si někteří odmítají připustit), ale hlavně se dozvíte několik zcela nových informací o funkcích konzole, které jste ještě nemohli nikde číst, či slyšet.

Díky souběžnému zapojení s Xboxem 360 na jedné televizi jsem mohl přímo v reálném čase porovnávat obě herní zařízení, takže se nevyhneme ani souboji PS3 versus Xbox 360. A konečně jestli vyjde dostatek času, zrecenzujeme také dvě největší pecky, Motorstorm (již teď prozradím, že je to zřejmě nejhezčí a nejzábavnější autíčková arkáda na trhu) a Resistance: Fall of Man (ta mě naopak velmi zklamala, navíc vizuálně nesahá Gears of War ani po kotníky, ovšem zase disponuje solidním multiplayerem). K oběma herním kouskům se brzo vrátím podrobnými dojmy i v samostaných článcích.

Ještě malá noticka na závěr. Pražská prodejna PlayCentrum nabízí nový Xbox 360 v Premium verzi za parádních 9990,-, což je i přes nutnost zakoupení zboží za další pětistovku (kabely, ovladače, hry) opravdu vynikající cena, že se nestydím za reklamu zadarmo. Drtivý cenový rozdíl sedmi tisíc oproti PS3 již hraje poměrně velkou roli, což vaše rozhodování možná více usnadní.

Jinak nás naladíte jako streamovaný zvuk nejlépe přes internet na www.radioakropolis.cz.

A připomínky můžete zasílat i v průběhu pořadu na cheat@radioakropolis.cz.