Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

gtavlogoMno, na nové GTA V se samozřejmě hodně těším, však tuto sérii považuji za jednu vůbec z nejlepších v dějinách, nicméně s půldenním odstupem, kdy už mé nadšení vyprchalo, musím říci, že trailer není zdaleka takový blockbuster, jako byl ve své době třeba úžasný trailer na GTA IV: Ballad of Gay Tony. V novém hudba nic moc, ale hlavně mi v něm chybělo dost zajímavých momentů, kterými bylo video ze zmíněného Tonyho doslova nabité.

Pamatuji se na únos vagónu metra pod vrtulníkem, sestřelování obrněného transportéru tamtéž, nebo skoky na padácích. A do toho ta skvělá taneční instrumentálka Pjanoo od Erica Prydze s prostřihy do neónových diskoték a klubů. I ukázky z úchylného dabingu byly povedenější, než znuděný a monotónní hlas zřejmě hlavního hrdiny z traileru GTA V, nemyslíte? Na druhou stranu trailer zase ukázal docela dost z obsahu nové hry, která zřejmě vyjde někdy na podzim (listopad) příštího roku. Návrat letadel, vodních skůtrů, kol, vesnické krajiny a předměstí – pěkné. No na druhou stranu zacílení znovu do reálií státu San Andreas s centrálním velkoměstem Los Santos se mi moc nelíbí.

Těšil jsem se na zbrusu novou lokaci, ne jen na znovu oprášenou virtuální variantu Los Angeles. Nicméně pamatujme, že GTA IV bylo vlastně skoro ve všem ořezanější, než dřívější GTA: San Andreas, a jaká to je úžasná hra. Rockstarům stačí málo, aby z toho znovu udělali pořádnou jízdu, a ani pětka v tom určitě nebude jiná. Takže ano, trailer mne navnadil, pátému dílu držím palce a těším se na něj, nicméně trailer jako takový moje nadšení určitě nijak nepolechtal, to spíše naopak. Nu, je to jen začátek velké marketingové masáže, takže uvidíme, jak se GTA V nakonec vyvrbí.

Nakonec můžete oba zmíněné trailery přímo porovnat. Nejdříve úžasný a rytmycký startovní trailer GTA IV: Ballad of Gay Tony a pod ním včera vypuštěný úvodní trailer na GTA V: