Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Poprvé jsem se k této hře, ukájející naši touhu po rychlosti , vlastně dostal až s xboxovým demíčkem, které mě za prvé tehdy ani moc nebavilo a za druhé mne zklamala grafika a vůbec chudý design těch dvou obsažených tratí. Takže jsem si řekl, že si na nové needy nechám tentokrát zajít chuť. Jenže trochu mě později nahlodaly docela příznivé recenze, však to vypadalo, jako by demo a plná byly dvě zcela rozdílné hry.

Inu, když jsem pak dostal od EA pozvánku do pražské herny Battlezone na komunitní multiplayerový dýchánek nad PC verzí, řekl jsem si, že Pursuitu dám ještě šanci. Sešla se nás tam docela pěkná várka, tedy mnohem víc, než hra dokáže v jedné seanci spojit, což ale vůbec nevadilo. Spíše bylo mrzuté, že hra jako taková byla skoro celá ještě uzamčena a kromě jediného módu honičky policistů a jezdců už nic jiného nenabízela. I tak jsem ale zjistil, že grafika PC verze je od té xboxové na míle vzdálena a ani v intencích počítačových standardů nevypadá věru zle! Na konzoli tedy nic moc.

Pocit z rychlosti je velmi dobrý, snad jen škoda chybějících kokpitů, které měl již i zcela první Need for Speed, a absentujícího manuálního řazení, na které jsem docela navyklý. Hodně citelný je také rukopis nových tvůrců z Criterionu, však Burnout se schovává skoro za každým rohem. Ale snad to není ani k neprospěchu věci, bouračky jsou opět velkorážní a driftování v zatáčkách je i s joypadem dobrá zábava. Takže jsme v herně nakonec strávili příjemné skoro tři hodinky a mně na základě tohoto zážitku trůní jedna PC kopie tady vedle počítače, kde tento článek právě píšu.

A plná hra mě uspokojila ještě více. Sice Hot Pursuit nenabízí nějakou velkou rozmanitost nebo hloubku jako čerstvé Gran Turismo, které jsem po recenzi dočasně odložil, však ten čtyřdenní maratón už mě docela unavil. A tady právě dobře nastupuje Hot Pursuit, u kterého nemusíte tolik přemýšlet a prostě si jedete, jedete, bouráte a vzápětí zase jedete opravdu pohodově a tak jako nenuceně. Zkrátka a dobře, prostě pěkně po arkádovsku. Nakonec jsem si tedy k Hot Pursuitu svoji cestičku vyšlapal a nelituji toho. Sice bych kvůli většímu realismu stále výše hodnotil bratříčka Shifta, ale i tak u mě doma panuje spokojenost s horkými honičkami, což asi u vás zřejmě také.

 

A nakonec několik momentek ze zmíněné multiplayerové spářky, které bych souhrnně okomentoval jako Festival zažraných ksichtů:

 

 

Oficiální www stránka Need for Speed: Hot Pursuit je zde.