Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

armyoftwoUživatel Damacon postnul na stránky Xlive.cz sice nekvalitní video Army of Two z Youtube, ovšem při prohlížení tohoto filmu jsem si uvědomil, že vypuštěných, nebo spíše nakonec nerealizovaných věcí je v Army of Two ještě daleko více, než vyplývá z mého staršího příspěvku. Krátce se na videu mihne zmíněná jízda jak v tanku, tak i v bugince, kterou jsem ještě zažil v původní verzi z minulého roku.

Ale ještě je vidět daleko lepší kooperativní jízda na vysokozdvižném vozíku v úrovni raketového sila z Afgánistánu. Jeden ze žoldáků přitom řídí vozík a druhý stojí na vidlicích a kropí nepřátele. Abych řekl pravdu, tak jsem usednout za vozík při hraní ani nezkoušel, ale domnívám se, že tento vozík je jen statickým prvkem na scéně. Podobně ve videu oba parťáci povalí kus uvolněné zdi, slaňují se vzájemnou pomocí po laně, a nebo unikají v Hummeru útočící helikoptéře (to bude zřejmě ukázka z nehratelné sekvence).

Nic takového nebylo dokonce ani v původní variantě hry, o které jsem dříve mluvil. Přitom se tak nemůžu ubránit dojmu, že mezi vydavatelem EA a jeho pobočkou v Montrealu, která Army of Two vyrobila, nemohly být úplně korektní vztahy, protože z mých zkušeností, starších screenshotů a videí vyplývá, že konečná verze hry byla oloupána skoro až na kost. Je to velká škoda, protože kdyby kampaň vypadala tak jako na videu, věřím, že by hra byla ještě o třídu kvalitnější.

Však posuďte sami: