Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Chtěl bych vám představit zajímavé stránky Czech Console Racing (CCR) mých přátel z Xboxu 360, což je otevřená komunita virtuálních závodníků na konzoli Xbox 360. To je oproti velkým řadám komunit kolem PC simulátorů docela unikát. V současné době pořádají závody výhradně ve hře Forza Motorsport 4, ale není problém zorganizovat závody i v jiných hrách, jako jsou Shift 2, DiRT 3, Race Pro a jiné. Jedinou podmínkou je sehnat dostatečný počet závodníků.

Podmínkou účasti v online závodech je především bezplatná a rychlá registrace na stránkách CCR, doplnění vašeho tamnějšího profilu o váš gamertag (musíte mít tedy svoji konzoli X360 připojenou na internet + plný Gold účet Xbox Live pro online hraní), dále se doporučuje přečíst si informace pro nováčky a pak již nic nebrání přihlášce do některého ze závodů, kde máte šanci změřit síly s těmi nejlepšími závodníky u nás. Rádi uvítají i naprosté nováčky ve světě virtuálního závodění, kteří se mezi elitu chtějí teprve propracovat. Právě pro ně mají přichystány i speciální závody, takže se není třeba bát toho, že vám všichni okamžitě ujedou.

 

 

Závodní dny jsou čtvrtky (od 22:00), soboty (21:00) a neděle (20:00). Ve čtvrtek (22:00), který je na CCR již dlouholetou tradicí, se jezdí hlavní déletrvající šampionáty. V tuto chvíli je to populární série japonských cestovních vozů “Japan Gran Touring Cup“, která se blíží do svého závěru. Poslední závod se jede příští týden na apríla na okruhu Suzuka. Jedná se již o třináctý šampionát, který se na CCR stránkách pořádá. Hlavní šampionát se jezdí ve Forze 4 na největší obtížnost, kterou hra dovoluje. To znamená, že jsou zakázány veškeré asistenty, jako je například ABS, TCS apod. Nicméně možným ulehčením je možnost nastavit si automatické řazení a navíc je zrovna Forza 4 specifická v tom, že se i bez těchto berliček auta dají po krátkém cviku skvěle a reálně ovládat. Jen bez asistencí se jízda blíží skutečnosti, což chtějí v CCR dodržet.

V soboty (21:00) pořádají mini šampionáty (tzv. Mini Cupy), kdy se každý týden závodí s jinými vozy různých kategorií a výkonnostních tříd. Většinou se jedou tři krátké závody. Zde dávají prostor svým členům, kteří se mohou ujmout organizace a připravit závody podle svých představ. Poslední Mini Cupy se jely například s vozy kategorie “Hatchback”, dále tu byl souboj japonských vozů Subaru Impreza a Mitsubishi Lancer, nebo také závody American Muscle Cars. Mini Cupy mají svá speciální pravidla, kdy vozy jsou omezeny příslušným Forza indexem (aby měli jezdci výkonově shodná auta).

 

 

Za vítězství v Mini Cupu můžete jako odměnu dostat vůz do hry v hodnotě až 200000 CR. Hodnotí se také nejlepší design na voze a nejhezčí fotka ze závodu, takže šanci mají i virtuální umělci, nikoli jen dobří závodníci! Pro naprosté nováčky, kteří virtuálnímu závodění přicházejí teprve na chuť, jsou tu závodní neděle (20:00), přičemž právě tuto neděli 26.2. startuje seznamovacím závodem (prologem) první šampionát pro nováčky “CCR Rookies Cup“, který se pojede s vozem Seat Leon Supercup. Zde již není potřeba vůz nijak připravovat ani nastavovat a závody se pojedou s vozem, tak jak jej připravili vývojáři z Turn10.

CCR je skvělá možnost, jak si zkusit adrenalinové soutěžení se skutečnými protihráči z masa a kostí z našich luhů a hájů, abyste zjistili, jaká je to zábava a potěšení. Předností autorů portálu CCR jsou dobře připravené šampionáty, přehledně zpracované výsledky ze všech šampionátů (stačí když nahlédnete do jejich archivu), bohatá fotogalerie ze závodů, nebo diskuzní fórum, kde vám ochotně poradí, pokud si nebudete s něčím vědět rady. Jsou připraveni vás zasvětit do tajů virtuálního závodění na konzoli Xbox 360, kde je každý nový jezdec vítán.

 

 

Pro fanoušky sociálních sítí mají také vlastní twitter kanál CzConsoleRacing, Facebook stránku, nebo také YouTube kanál. Vlastní stránky CCR pak najdete zde.