Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

versusNa games.tiscali.cz vyšel nedávno dosti zajímavý článek od Ivana Kratochvíla o mýtech doprovázející herní konzole, totiž hlavně Xbox 360 a PS3. Jelikož je hlavně u nás většina příznivců té či oné platformy (zejména PC a PS3) naprosto nepoužitelná pro jakoukoli rozumnou diskusi, čekal jsem následnou záplavu debilních příspěvků od pubertálních zaslepenců, což se také stalo.

Nutí mě to k zamyšlení nad chabou inteligencí dnešní mládeže. Však v mnoha anketách z různých stupňů škol se stále ukazuje, že typický mládežník absolutně netuší která bije a stejně si myslí že sežral šalamounovi hovno. To platí zejména o jednom slovenském bláznovi, který mezi dojením svých koz na salaši vytrvale zasypává všemožné servery naprosto chorobnými výplody jeho sýrového mozku i když mu nikdo nevěnuje pozornost. Každopádně mě vždycky rozesměje, jak nízký stupeň inteligence někdo může vůbec mít. Nicméně najde se i mnoho normálních a rozumných diskutérů, kteří ale bohužel doplácejí na své méně vyspělé kolegy.

Dobrý příklad je právě zmíněný článek, kde se diskuze zvrhla v takový marast, co jsem již dlouho nečetl. A není to ani vina Tiscali, ani vina autora, ale jen průřez imbecilitou některých čtenářů, kteří naprosto slepě obhajují tu svoji pravdu, i kdyz je zhola nesmyslná. V poslední době tak pozoruji spíše křečovitou snahu některých čtenářů o zesměšnění autora, přičem tito hráči pilně v článku hledají byť i jediné místečko, jedinou větu, která jim nevoní a mohou ji napadnout, i když je pravdivá, ale bohužel nikoli podle podle pravdy čtenáře. Internet má totiž také jednu nevýhodu. Podobní lidé se zde snadno ukryjí za aurou anonymity a nebojí se dělat takové věci, které by si na živo nikdy nedovolili. Jistě, také s některými výroky třeba nemusím souhlasit, ale to mi nedává právo chovat se v diskuzi jako hulvát. Navíc při tom nemá část čtenářů ani potřebnou kvalifikaci na to, aby dokázala vůbec správně a bezchybně napsat alespoň ten svůj příspěvek.

Přitom si stále myslí, že všechno ví absolutně nejlíp. I z mluvnického hlediska jsou diskuze zejména na herních serverech a některých zpravodajských výmluvným mementem, demostrujícím morální vyspělost té zaostalejší části národa. Naštěstí ještě rozumný čtenář a hráč rozhodně nevymizel, což mohu potvrdit např. z tohoto blogu, kde se naštěstí většina návštěvníků rekrutuje z rozumných lidí. Ono je to vlastně tak, že alespoň průměrně inteligentní návštěvník většinou nemá potřebu ventilovat své myšlenky navenek a když už ano, tak to udělá rozumným způsobem. Ovšem pak jsou tací, co jim v reálném životě něco schází (povětšinou rada psychologa) a ti jsou schopní postovat jeden blábol za druhým. A takových je většinou v diskuzích nejvíce. Ale oni z toho nakonec vyrostou…