Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

svet hry cyberpunk 2077 banner

 

V dobrém i špatném aktuálně skloňovanou hru Cyberpunk 2077 doprovázejí dvě výpravné až luxusní knihy. Jednak tradiční oficiální knižní průvodce Cyberpunk 2077 – The Complet Official Guide (ten je v angličtině, prodává se i u nás) a jednak kniha o světě Cyberpunk 2077. Publikaci Svět hry Cyberpunk 2077 v českém překladu Filipa Ženíška (překládal i samotnou hru) nedávno vydalo nakladatelství CREW ve spolupráci s Fantom Printem. Jedná se o poctivě provedenou vázanou a větší knížku v pevné obálce o rozměrech 23 x 31 cm a hmotnosti 1,4 kg. Lesklá pevná obálka přikrývá celkem 192 stran na kvalitním křídovém papíru s desítkami velkoformátových kreseb přímo od tvůrců hry z polského CD Projektu RED.

 

 

Svět hry Cyberpunk 2077 v originále vydalo americké nakladatelství Dark Horse ze státu Oregon. Svět hry Cyberpunk 2077 je rozdělen do sedmi velkých kapitol, od úvodu přes popis globálního světa budoucnosti a jeho historie, průvodce městem Night City až po průřez rozdělenou společností a bezpečnostními složkami. Kniha je vlastně takovým průsečíkem těch klasických průvodců a obrázkových knih s galerií oficiálních artworků. Krásných ilustrací tu je požehnaně, popisného textu také (zhruba v poměru 60:40) a vše doplňují obrazové bannery s vtipnými reklamami ve stylu tištěných map a manuálů ze série Grand Theft Auto, jež jsou dokonce také přeložené! Za to velká pochvala.

 

 

Kniha je plná výrazných barev a např. popis čtvrtí metropole Night City vždy uvádí jednoduchá schematická mapka, jež ukazuje polohu představovaného distriktu ve městě. Pokud vás celé pozadí hry Cyberpunk 2077 zajímá (přitom je jedno, jestli jste titul již rozehráli nebo ještě nikoli), tak vám tuto opravdu pěknou a povedenou knihu velmi rád doporučím. Navíc stojí výrazně méně, než byste čekali! Když si ji koupíte přímo z obchodu vydavatelství Phantom Print, tak vás vyjde na 519,- a navíc jako dárek dostanete další knihu Warcraft – První střet jako oficiální knižní adaptaci stejnojmenného snímku v hodnotě skoro dvou stovek. Aktuálně nejnižší cenu na našem trhu pak nabízí obchod MEGAKNIHY.cz, v němž publikaci Svět hry Cyberpunk 2077 koupíte za výtečných 469,-.