Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

silenthilnewCož určitě potěší všechny pamětníky úplně prvního (a podle mě i nejlepšího) dějství z první Playstation. Kdyby někdo měl originálku ve slušném stavu, dejte mi vědět. Nový titul proslulé řady psychologických hororů se bude jmenovat Silent Hill: Shattered Memories a vyjde pouze na starší a slabší konzole, tedy PS2, PSP a Wii v průběhu letošního podzimu.

Hru tvoří studio Climax, které má na svědomí odbočku Silent Hill: Origins pro PSP, přičemž příběh nového dílu má být jakousi znovuzrozenou a zmodernizovanou variací na děj prvního dílu. Opět se tak zhostíte role Harryho Masona, který v tajemně zamlženém a nyní i zasněženém městečku Silent Hill hledá svoji ztracenou dcerku Cheryl. Nový titul tak má být v kostce prakticky úplně stejnou hrou co jednička, pouze v novém kabátě.

Tipoval bych  něco podobného na způsob Tomb Raider: Anniversary versus Tomb Raider 1. Nicméně kromě vylepšeného grafického a zvukového kabátku a drobně pozměněném designu lokací směrem k větší strašidelnosti, budou pozměněné také NPC postavy. Něco charakterů přibude a dřívější postavy doznají jiného umístění, stejně jako se změní předměty a vodítka k pátrání, aby nové dobrodružství nebylo úplně lautr stejné.

Poslední dobrá zpráva se zmiňuje o znovu angažování Akiry Yamaoky, který vytvořil pro první díl nezapomenutelnou hudbu a kakofonii šílených zvuků. To samé má za úkol předvést v Shattered Memories. Reminiscence jedničky tak nevypadá vůbec špatně, však to bude jistě dobrý tah směrem k dalšímu oživení prodejů Playstation 2, tedy alespoň v tom případě, pokud se hra povede.