Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Série taktických stříleček Socom má v rámci Playstation 2 již třetí zářez, když nedávno vyšel právě třetí díl. Premiéra na PSP se také povedla a tak Sony před výstavou E3 ohlásila další pokračování jak na PS2, tak i na kapesní konzoli PSP. Proč o tom ale píšu. Další díl v pořadí na PS2 se bude jmenovat U.S. Navy SEALs: Combined Assault a přinese jednu docela zásadní novinku. Jedná se o kooperativní režim spolupráce, ovšem až pro čtyři hráče! Mluvím o singleplayer kampani, která bude právě přístupná i pro spolupráci kvarteta hráčů jak v režimu rozdělené obrazovky, tak i online formou.

Stejně tak bude možná kooperace ve více hráčích i v rámci unikátních map pro internetové hraní, víceméně v podobné formě, jako tomu je u aktuálních dílů řady. Dočkat bychom se měli i dalších nových vozidel a bojových prostřesků, které doplní všechny dopravní prostředky ze trojky. Přepracován má být i systém AI, ale to říkají ostatně všichni a víme jak to nakonec dopadá- blbě a hloupě.

Ani PSP se po úspěchu premiérového dílu nenechá zahanbit, takže je ve vývoji “dvojka” s názvem U.S. Navy SEALs: Fireteam Bravo 2, přičemž její největší novinkou má být pro změnu nelineární systém misí, kdy si budete moci vybrat z množství rozkazů dle vaší preference a nálady. Samozřejmě ani po druhé nebude chybět podpora propojení PS2-PSP, kdy bude zpřístupněný arsenál zbraní dostupný pro mise v obou verzích Socomu.

Všechny Socomy mám docela rád, když si opravdu vychutnávám naprosto komplexní pohybové (chůze-běh, leh- skrk- skok) a bojové dovednosti (kamery v 1. i ve 3. osobě, dávky i jednotlivé, optické zaměření). Takže když do nového dílu vývojáři ze Zipper Interactive alespoň trošku rozumně vyladí jak nepřátelskou, tak i kolegiální AI a vylepší použití vozidel, jistě nemůžou nešlápnout vedle.

Domovská www stránka Zipper Interactive jakožto developera celé série Socom je zde.