Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Již popáté se na výstavišti PVA Expo Letňany uskuteční veletrh For Games zaměřený na herní konzole, počítače a hardware. Formu interaktivní zábavy v podobě virtuální reality na veletrh přináší Alza.cz a její VR hala nacházející se ve výstavní hale 2D.

Společnost Alza.cz okoření veletrh For Games pořádnou porcí virtuální reality, jednou z nejmodernějších interaktivních vychytávek. V Letňanech budou k vyzkoušení tři odlišné technologie – HTC Vive, PlayStation VR a Samsung VR. Program v Alza VR hale se však nebude točit pouze kolem virtuální reality, připraveny budou také technologické novinky na stáncích Lenova, Samsungu, MSI, HAL3000, AOC a Xboxu nebo stage s opravdu různorodým programem.

Alza bude mít v hale číslo 2D mimo prostorů s virtuální realitou připraven také vlastní stánek s herní zónou a Alza počítačovými sestavami, kam si hráči mohou v průběhu celého dne přijít zahrát. Moderní stroje budou k dispozici nejen k volnému hraní, ale budou zde probíhat také veřejné turnaje. Třešničkou tohoto stánku bude možnost spatřit nejvýkonnější sériově vyráběnou sestavu v ČR, Alza Red Bull Ultimátní hráč, v jehož vnitřnostech najdeme 2x grafickou kartu NVIDA GTX 1080 či nejvýkonnější procesor Intel Core i7.

Specialitku si připravilo Lenovo ve spolupráci s vydavatelstvím Comgad, v těchto dnech totiž spatří světlo světa dvojice očekávaných titulů WRC 6 a Ride 2, obě budou k vyzkoušení na jednom z herních notebooků Lenovo IdeaPad Y700 a IdeaPad Y900 nebo na závodním DX RACER playseatu, jemuž po prvním doteku podlehne naprosto každý. Všechny čtyři dny zde budou právě v Ride 2 a WRC 6 probíhat závody o nejrychlejší časy, samozřejmě o krásné ceny.

Stánek MSI nabídne prvotřídní virtuální realitu v podobě HTC Vive na strojích poháněných grafickými kartami NVIDIA GeForce. Jako samostatné kusy budou k vidění grafické krásky GeForce GTX 1060 Armor 3G OCV1 a Radeon RX 470 Gaming X 4G, ze základních desek to pak bude dvojice Z170I GAMING PRO AC a B150 GAMING M3. Chybět nebude hraní na našlapaných strojích Nightblade X2 nebo Vortex G65, a také prvotřídní virtuální realita HTC Vive ve spolupráci se společností NVIDIA.

alzavr_alza

Virtuální realita udává celému programu rozměr, stejně tomu bude také u Samsungu, který taktéž disponuje vlastní technologií virtuální reality, Samsung VR headsetem. Mimo hraní s brýlemi bez hranic se na stánku Samsungu budou testovat další moderní technologie včetně mobilní vlajkové lodě Samsung Galaxy S7. V průběhu prodlouženého víkendu se právě tady může každý potkat s profesionálními hráči týmu eSuba a třeba je i vyzvat v Hearthstone!

Vedle celé řady stolních počítačů či herních notebooků se bude vyjímat zelená barva kiosků s Xbox One. Pařanský konzolový koutek ocení zejména milovníci sportovních a závodních her, Forza Horizon 3 vyšla teprve před pár dny a můžeme vám zaručit, že na této odborníky vysoce hodnocené závodní simulaci se vyblbnou hráči i nehráči mladšího i staršího věku. Stejně tomu je i u klasické dvojice NHL 17 a FIFA 17, které nejsou na světě ani pár týdnů a jsou pro každého jistým lákadlem!

Během prodlouženého víkendu budou v hale mimo volného hraní probíhat i turnaje pro veřejnost, do kterých se může zapojit naprosto každý. Volné hraní spolu se super turnaji bude probíhat i na stánku HAL3000 AOC na HAL3000 MČR sestavách a vysokofrekvenčních herních monitorech AOC.

V Alza VR hale nebude chybět ani vlastní podium, kde se mimo programu s virtuální realitou HTC Vive a PlayStation VR mohou návštěvníci od čtvrtka do neděle těšit na přednášky o progamingu v Čechách a na Slovensku, stejně jako na zápasový program nejlepších domácích týmů v Overwatch, Dota 2, Rocket League a CS:GO, jenž bude probíhat v průběhu celého veletrhu.

Další informace o veletrhu i VR hale Alzy najdete zde.